KAMERA KONTROLLÜ AKUSTİK SIZDIRMAZLIK TESTİ

“SDT (Sound Detection Test) – Ultrasonik Tank Kaçak Testi”

SDT uluslararası geçerliliğe sahip ve  güvenli bir şekilde yanıcı, yanıcı olmayan yer altı/üstü sıvıların ve likit petrol ürünlerinin depolandığı tanklarda ve bağlı bulunduğu boru hatlarında uygulanan kaçak ve sızıntı tespit yöntemidir.

SDT ultrasonik ses ölçüm prensiplerine dayanan bir test metodudur. Ölçülen sesler grafik ve tablolara kendi yazılımı sayesinde dönüştürülmektedir. SDT ile tank içerisindeki delikleri, kritik noktaları tespit edebilir tankın emniyeti ile ilgili durumu belgelendirebilirsiniz. Tank içerisine uygulanan çok düşük bir vakum sayesinde, tanktaki deliklerden ortaya çıkan sesi özel sistem sayesinde tespit edilir. SDT test yöntemi ile 0.002 Lt / saat ve altında hassasiyetindeki kaçak ve sızıntıları tespit edebilirsiniz.

TS EN ISO/IEC 17020 belgesine sahip A tipi muayene kuruluşu olan firmamız yer altı / yer üstü tankları ve bağlı olan boru hatlarında TSE’nin ve diğer resmi/özel kurumların talep edebileceği yasal yükümlülüklere uygun, ulusal & uluslararası geçerliliği olan muayene test raporunu hazırlamaktadır.

Akustik Sızdırmazlık Test yöntemimize ilave olarak ATEX belgeli, exproof özellikli, parlayıcı-patlayıcı ortamlarda çalışabilecek ve Türkiye’de tek olan, İtalyan ortağımız Petroltecnica S.p.A. nın geliştirdiği ve uzun yıllardır dünyanın birçok bölgesinde kullanmakta olduğu patentli teknolojimiz Polifemo Kamera Sistemi ile yeraltı/yerüstü tanklarında tespit edilen kaçağın yüksek çözünürlüklü video kaydının alınmasını sağlamaktadır.

Bu teknoloji ile test işlemimiz diğer geleneksel test metotlarından ayrışmakta ve üstün özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Görüntülü inceleme sayesinde elde edilen veriler görsel- işitsel ve kartografik çıktıların oluşturulmasını sağlar. Bütün bu işlemler yer üstünde çalışılarak tank içerisine herhangi bir operatör girişi olmadan gerçekleştirilir.

social position

Bu gönderiyi paylaş


YENİLİKÇİ ÇEVRE ÇÖZÜMLERİ
MPT E-BÜLTEN
Son güncellemelerden anında haberdar olun.
ABONE OL!
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.