MPT TÜRKAK 17020 A TİPİ MUAYENE KURULUŞU GÖZETİM DENETİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI!

Mepsan ve Petroltecnica ortaklığında 2013 yılında kurulan MPT Çevre Çözümleri, 2017 yılında “Tank Yanıcı, Yanıcı Olmayan Yer Altı/Üstü Sıvıların ve Likit Petrol Ürünlerinin Depolandığı Tanklar ve Bağlı Bulunduğu Hatlar” da Kamera Kontrollü Akustik Sızdırmazlık Testi yöntemi ile TÜRKAK 17020 A tipi muayene kuruluş belgesine sahip tek şirket olarak akredite edildi.

İlerleyen süreçte ekibi ve sistemini geliştiren MPT, TÜRKAK Denetim Ekibi tarafından Kalite Sistemleri ve Teknik Sistemler başlığı altında gerçekleştirilen saha test ve ofis akreditasyon çalışmalarını geçtiğimiz hafta itibariyle minör uygunsuzluk dahi olmadan başarıyla tamamladı. TÜRKAK denetimleri firmanın disiplinli ve yönetim sistemlerinin tam uygulandığı, SEÇ-G uygunluğu, her türlü ekipman kalibrasyonları ve test ekibi/personeller yetkinliği üzerinden gerçekleşmektedir. MPT, bütün tarafların gizlilik, bağımsızlık ve tarafsızlık ilkeleri üzerinden gözetildiği 17020 A tipi muayene kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu noktada denetim sonucu itibariyle MPT gücünü ve yetkinliğini bir kez daha test ekibi, kalite sistemleri ve son sistem ekipmanları ile tescillemiştir. Özellikle “İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” çerçevesinde endüstriyel tesislerin ve TSE 12820 – Akaryakıt İstasyonları Emniyet Kurallar kapsamında akaryakıt istasyonlarının ihtiyaç duyduğu tank ve hat sızdırmazlık testleri için MPT deneyimli ekip ve test sistemleri ile hazırdır.

social position

Bu gönderiyi paylaş


YENİLİKÇİ ÇEVRE ÇÖZÜMLERİ
MPT E-BÜLTEN
Son güncellemelerden anında haberdar olun.
ABONE OL!
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.