ÇEVRESEL RİSK DEĞERLENDİRMESİ

MPT olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 8 Nisan 2013’te “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik” kapsamında adlığımız yeterlilik belgemizde ülkemizde ve yakın coğrafyamızda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

İlgili yönetmelik 8 Haziran 2015 itibariyle yürürlükte olacaktır ve birçok çalışma alanında tehlikeli ve kimyasal madde olarak sınıflandırılan ürünleri üreten, kullanan, taşıyan, geçici veya sürekli olarak depolayan, satan işletmeleleri ilgilendirmektedir.

Örnek olarak akaryakıt ve LPG depolama tesis ve terminalleri ve akaryakıt – lpg istasyonları, otomobil bakım servislerinden, kuru temizlemeye, petrokimya tesisinden maden ocaklarına kadar birçok firmayı sahip oldukları NACE kodlarına göre sınıflandırılarak kapsamaktadır. Bu işletmelerde yönetmeliğe uygun olarak “Çevresel Risk Değerlendirmesi” yapılması gerekmektedir.

Çevresel risk değerlendirmesi bir sahanın satınalma, kiralama ve devretme durumlarında muhakkak yapılmalıdır. Yürürlükte bulunan 2872 sayılı Çevre Kanunu gereği firmaların faaliyette bulundukları alanlarda tazmin yükümlülükleri son derece önemlidir.

MPT olarak sahanızda yönetmelik gereği birinci ve ikinci aşama değerlendirme çalışmaları deneyimli mühendis kadromuz tarafından gerçekleştirilir.

social position

Bu gönderiyi paylaş


YENİLİKÇİ ÇEVRE ÇÖZÜMLERİ
MPT E-BÜLTEN
Son güncellemelerden anında haberdar olun.
ABONE OL!
İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.